گروه آموزشی علوم آزمایشگاهی


:


معرفي گروه

فعالیتهای آموزشی گروه علوم آزمایشگاهی در دانشکده پیراپزشکی به سال 1365 بر می گردد گر چه در انتهای دهه 70 وقفه ای یکساله در ادامه کار گروه ایجاد شد ولی با صلاحدید معاونت محترم آموزشی وقت دانشگاه و بعلت نیاز دانشجویان شروع به فعالیت مجدد نمود.

گروه علوم آزمایشگاهی در حال حاضر دارای 5 عضو هیئت علمی می باشد دروس تخصصی رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی شامل میکروب شناسی نظری و عملی، بیوشیمی عملی، هماتولوژی نظری و عملی، انگل شناسی نظری و عملی، ایمنی شناسی نظری و عملی، ویروس شناسی نظری و عملی، آسیب شناسی نظری و عملی، متون انگلیسی و ترمینولوژی پزشکی، فارماکولوژی، سم شناسی نظری و عملی، اصول فنی و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی، هورمون شناسی نظری و عملی، اصول ایمنی و حفاظت در آزمایشگاه، ژنتیک پزشکی، اصول مدیریت و قوانین آزمایشگاه، ایمنوهماتولوژی نظری و عملی، قارچ شناسی نظری و عملی، سمینار، آشنایی با بیماریهای داخلی ، روشهای کنترل کیفی در آزمایشگاه بالینی، کنترل کیفی در آزمایشگاه تدریس می شود. دانشجویان ترم پایان علوم آزمایشگاهی، در فیلدهای آموزشی آزمایشگاه و بیمارستانهای مختلف آموزشی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تبریز به کارآموزی در عرصه می پردازند. آموزش کارآموزی و کارورزی بصورت توجیهی در آغاز دوره و کار عملی در عرصه های آموزشی در قالب گروههای 5 تا 6 نفره با نظارت اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه انجام می گیرد. ارزیابی دانشجویان نیز بصورت سازمان یافته و جامع (امتحان عملی، بررسی گزارش ها) می باشد.

گروه علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی تبریز، در حال حاضر با توجه به تعداد اعضای علمی و امکانات موجود در عرصه های آموزشی، آماده تأسیس رشته های مقطع کارشناسی ارشد است. همچنین این گروه در نظر دارد امکان تأسیس رشته های میکروب شناسی، هماتولوژی در مقطع کارشناسی ارشد را با توجه به وجود این دوره ها در دانشکده پزشکی دانشگاه از جهت قانونی و امکانات بررسی کند.
 

مدیر گروه اعضای هیئت علمی
کارمندان اساتید مدعو
امکانات و تجهیزات آموزشی رشته های آموزشی
رزومه طرح دروس
اخبار وب سایت های مرتبط
فیلم های آموزشی نرم افزارهای مفید
سرفصل دروس  

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه دهم مرداد 1390
  • ساعت 14:49
  • توسط بهرام فرجی
  • تعداد بازدید : 37575
captcha refresh